Велосипедні шоломи з MIPS забезпечують ефективний захист від черепно-мозкових травм, які можна отримати під час падіння на високій швидкості або зіткнення з перешкодою. Велосипедний шолом із MIPS має допоміжний внутрішній шар, який може зрушуватись у всіх напрямках. Технологія, що використовується, знижує обертальне навантаження, що передається мозку в момент удару. Додаткова амортизація зменшує ймовірність струсів. MIPS не належить якомусь конкретному велобренду. Цю систему розробили провідні біомеханіки та нейробіологи Королівського технологічного інституту та Каролінського медичного інституту Швеції.

Секрет у конструкції

MIPs шолом складається з 2 шарів. Зовнішній відділений від внутрішньої спеціальної пластикової прокладки. При ударі по дотичній верхня частина зрушить, розподіляючи енергію обертання по поверхні, а на голову райдера не буде створено критичного зусилля. Шар із низьким тертям забезпечує 10-15мм прослизання зовнішнього кожуха шолома (шкаралупи) навколо голови у всіх напрямках.

Ряд досліджень довели, що конструкція шоломів з MIPS робить їх ще безпечнішими, адже компенсує вплив обертальних сил при кутових та інших багатонаправлених ударах. Крім того, в них збереглися всі переваги попередніх технологій:

  • якісна вентиляція за рахунок перфорованого корпусу;
  • регулятори на потилиці; застібки на підборідді;
  • м'які підкладки для пом'якшення ударів, виключення натирання;
  • основа корпусу, армована карбоновими, нейлоновими нитками;
  • особлива форма для підвищення аеродинамічних властивостей силуету велосипедиста та ін.

Для кого актуальні шоломи MIPs

Сьогодні популярні моделі велошоломів від топових виробників є у двох варіаціях – з МІПс та без. Це відбивається на вартості. Перед придбанням потрібно чітко усвідомити, навіщо MIPs шолом. Навіть якщо ви є прихильником спокійної їзди, немає впевненості, що на швидкості інші учасники руху не створять аварійних ситуацій і ви не отримаєте травм.

Велошолом MIPs буває і для шосейних, і для міських, і для МТБ райдерів. Пам'ятайте, що в результаті падінь голова зазнає не тільки прямих навантажень, а й ротаційних (під кутом, при різкому перекочуванні). Різка зупинка голови наприкінці обертання – а мозок за інерцією рухається у черепі. Звідси розриви, струси і набагато гірші наслідки. Краще підстрахуватися та купити екіпірування для повної безпеки. Рекомендований цей тип шоломів для спортсменів, прихильників екстриму та трюкових дисциплін.